OTAVA, výrobní družstvo

Výrobní družstvo vzniklo roku 1952, jako spolek kartáčníku v Písku. Později došlo ke změně na družstvo invalidů, zaměstnávající osoby se sníženou pracovní schopností. Od roku 1973 má družstvo současný název – Otava, výrobní družstvo.

Díky odpovědné investiční politice po celou dobu trvání družstva, podniká družstvo v současné době ve vlastních objektech. V duchu svého poslání vybudovalo družstvo za dobu své existence šest středisek, kde pracuje přes 370 zdravotně postižených osob z celkového počtu 500 zaměstnanců. Chráněná pracoviště jsou mnohdy jedinou možností pro lidi, kteří by kvůli svému handicapu neobstáli v tvrdé pracovní soutěži se zdravými spoluobčany.

Zapojení osob se zdravotním postižením má především sociální aspekt, ekonomický přínos je pochopitelně malý. Budoucnost chráněných dílen je proto závislá na podpoře státu, která je pro jejich existenci nezbytná a rozhodující.

Družstvo se zaměřuje na výrobu kabelových svazků, montáže a předmontáže, odporové svařování, navíjení cívek transformátorů, výrobu bovdenů, textilní výrobu, kooperace pro elektrotechnické a strojírenské firmy.

Na www.avato.cz nabízíme outdoorové a sportovní oblečení pro celou rodinu

  • Vinařického 374/6
  • 397 01 Písek
  • IČ: 00028649
  • DIČ: CZ00028649

Provozovna 002- Písek

Kooperace pro elektrotechnické a strojírenské firmy, výroba kabelových svazků, odporové svařování, výroba bovdenů.

Provozovna 005 – Strakonice

Kooperace pro elektrotechnické a strojírenské firmy, montáže a předmontáže, odporové svařování, pájení, výroba automobilových područek .

Provozovna 006 – Lhenice

Navíjení cívek, transformátorů, kabelové svazky, kooperace pro elektrotechnické a strojírenské firmy.

Provozovna 007 – Český Krumlov

Kabelové svazky, montáže a předmontáže, výroba cívek transformátorů, kooperace pro elektrotechnické a strojírenské firmy.

  • Chvalšinská 245, 381 01 Český Krumlov
  • +420 380 712 765

Provozovna 008 – Milevsko

Textilní výroba – šití sportovního oblečení, kooperace pro elektrotechnické a strojírenské firmy.

Provozovna 014 – Prachatice

Montáže a předmontáže nábytkového kování a elektrotechnických sestav, kooperace pro elektrotechnické a strojírenské firmy.